Na svete sú veci, s ktorými my ľudia bojujeme denno denne. Niekto si každé ráno hovorí, že bude mať perfektný deň, aj keď nenávidí svoju prácu. Niekto má zlý spánok a poriadne sa nevyspal už niekoľko rokov, preto trpí únavou. Matky často celý deň v práci myslia na svoje dieťa, ktoré každé ráno plače, že nechce ísť do škôlky. Ale my ženy vo všeobecnosti väčšinou bojujeme len samy so sebou. Pozrieme sa do zrkadla a sme nespokojné so svojou pleťou, so svojimi vlasmi, s vráskami, s kruhmi pod očami, s padnutými viečkami, so svojou postavou. Ako každá žena, aj ja som bola nespokojná. Vrásky na čele mi spôsobovali moje nechty.

lak

Niekto si možno myslí, že je to úplná banalita, ale verte mi, že nie.

Nikdy som si ich ako malá neohrýzala ani som na nich nerobila pokusy. Ale jednoducho sú úpne hrozné. Stále sa mi lámu, nevedia narásť do normálnej dĺžky a naozaj som z toho nešťastná. Podľa prieskumov, ktoré som čítala, si ľudia na druhých všímajú najmä ruky. Čo to potom asi vypovedá o mne? Okrem toho, túžila som po tom, aby boli pekné. Chcela som si ich nalakovať žiarivým lakom a byť na ne hrdá. No nešlo to.

Rozhodla som sa, že vyskúšam všetky vyživovacie prípravky a urobím čokoľvek, len aby som do nich dostala výživu. Musia byť zdravé.

Nebudem tvrdiť, že to nepomohlo. Oleje, vody, pílingy, vyživovacie krémy, všetko to bolo fajn. Ale neurobilo to s nimi to, čo som chcela. Jednoducho protestovali. Tak som sa rozhodla, že vyskúšam iné spôsoby. Najlepšie, čo som mohla urobiť bolo to, že som stavila na gél. Možno si niekto myslí, že je to hlúposť, ale opak je pravdou. Konečne som mala krásne pazúriky a vydržali mi niekoľko týždňov.

štětec

Stavila som na farby, trblietky a aj glitre.

Urobila som si z nich nový šperk, bez toho, aby som mala na prste jeden jediný prsteň. Dala som sa na experimentovanie a skúsila som aj gél lak a aj rôzne iné veci, no vedela som, že najviac mi vyhovuje gél. Len pri ňom si môžem zvoliť dĺžku, tvar a aj rôzne aplikácie.