Hľadáte spôsob, akým ošetriť váš drevený kus nábytku? Drevo je čisto prírodný materiál, bez ktorého si mnohí z nás nevedia predstaviť svoju domácnosť. Aby si však zachovalo svoje kvalitatívne vlastnosti i pekný vzhľad, je potrebné sa oň pravidelne starať. Starostlivosť o drevo sa líši v závislosti od toho, či máme konkrétny kus dreveného nábytku umiestnený v interiéri alebo exteriéri. Vo vonkajšom prostredí je totiž logicky vystavované škodlivejším vplyvom, ktoré ho môžu narušiť. Máme pre vás skvelý tip! Farba sa drevo sa o váš kus nábytku postará tak, aby vám vydržalo čo najdlhšie ako nové. Prečítajte si, akú farbu na drevo použiť a ako často je nutné ho ošetrovať.
barevné dřevo

Akú farbu na drevo zvoliť v prípade, že chcete zachovať jeho prirodzenú štruktúru?

Ak máte v byte, dome, alebo na záhrade umiestnený kus dreveného nábytku, vedzte, že bez poriadnej starostlivosti jeho príjemný vzhľad vyprchá, drevo sa vysuší a zostarne. To určite nikto z nás nechce, a preto je potrebné mu venovať náležitú starostlivosť. Pokiaľ máte drevo, ktorého výraznú prírodnú štruktúru by bola škoda zatrieť, použite farbu na drevo, ktorá je priehľadná, no dokáže vyživiť drevo zvnútra aj zvonku. Patria sem napríklad lazúry na drevo, oleje, impregnačné prostriedky a podobne. Lazúry i oleje sú zväčša vyrábané na prírodnej báze a do dreva sa krásne vpijú. Nemusíte sa obávať, že by povrch dreva zostal mastný na dotyk. Všetky prípravky totiž na povrchu zanechávajú neviditeľnú vrstvu, ktorú však nepocítite ani vtedy, keď sa dreva dotknete.

Ako nanášať farbuna drevo?

Farbu na drevo, či už ide o prírodnú alebo syntetickú, je vhodnejšie nanášať na drevo vo vonkajšom prostredí. Pri syntetickej farbe na drevo je to nevyhnutné, nakoľko ide o chemikáliu, ktorá môže byť škodlivá pre ľudské zdravie. Pri nanášaní majte vždy oblečené ochranné pracovné prostriedky, akými sú okuliare, rukavice či respirátor. Farba na drevo sa spravidla nanáša štetcom po celej ploche dreva. Niektoré farby na drevo je nutné naniesť viackrát, to však už záleží od druhu.barevné laťky

Dbajte na zdravie svojho dreva a vyberte si farbu na drevo, ktorá mu zaručí dlhovekosť. Viac informácií nájdete na webovej stránke https://carodreva.sk/.