ŠPERKY S DRAHOKAMAMI patria nepochybne medzi tie najluxusnejšie kúsky, aké môže žena vlastniť. Pokiaľ sa takýto drahý a vzácny kúsok nachádza aj u vás, bola by veľká škoda, ich nenosiť správne. A v prípade tých s drahými kameňmi, toto nepísané pravidlo, platí päťkrát tak.Žena v obchodnom centre so slnečnými okuliarmi a šperkmi na krku a prstoch

Drahokamy najlepšie vyniknú tak, že sa okolo nich nebudú nachádzať, žiadne iné rušivé prvky, teda šperky. V praxi, by to malo vyzerať asi nejako takto:

  • Ak máte na ruke náramok s drahokamom, určite si na zápästie nevezmite ešte ďalšie náramky.
  • Ak máte náramok s väčším kameňom, na druhú ruku si môžete dať ešte jeden náramok, avšak o čosi menej výrazný.
  • Prsteň s menším drahokamom, by sa mal nosiť taktiež osamote. To znamená, že by ste nemali mať ďalšie kúsky ani na druhej ruke.
  • Pokiaľ však vlastníte prsteň s naozaj výrazným kameňom, môžete si na druhú ruku pokojne vziať aj jeden jemnejší kúsok. Ten by mal byť z rovnakého kovu, ako prsteň s drahokamom.
  • Ak chcete nosiť na jednej ruke prsteň s výrazným kameňom a k nemu menší a jemnejší prstienok, minimálne dva prstene, by mali byť aj na ruke druhej.
  • Drahokam na náhrdelníku potrebuje súkromie. Na krku by ste teda určite nemali nosiť iné kúsky. Vrstvenie, ktoré je v iných prípadoch vyslovene žiaduce, sa tu, naopak vôbec nehodí.
  • Úplne zakázanou kombináciou je nosenie bižutérie a drahokamov. K šperkom s drahými kameňmi, a to akýmikoľvek, sa hodí len striebro, zlato a poprípade iné drahé kovy, avšak v žiadnom prípade nie BIŽUTÉRIA!

Zlatý prsteň s drahokamami

Špeciálne šperky

Nemôžeme opomenúť ani netradičné šperky, ktoré v sebe majú drahokam. Môže to byť napríklad spona do vlasov, opasok, kabelka, no a drahé kamene niekedy nájdete aj na priamo na oblečení. V momente, keď sa na akomkoľvek doplnku alebo oblečení nachádza drahokam, môžeme tento kúsok považovať za šperk. Preto sa už nemusíte trápiť tým, že na seba zavesíte ďalších milión kúskov.