Každý interiér je iný a má svoje špecifiká. To platí aj pre jednotlivé miestnosti, ktoré sa líšia vybavením a tiež využitím. Okrem nábytku by sme preto mali venovať náležitú pozornosť aj výberu podlahy.

parkety

Obecne platí, že rovnaký odtieň nábytku a podlahy pôsobí fádne, dokonca až nevkusne. Všetko totiž splýva dohromady a výsledok nie je vôbec pekný. Niekedy sa vám môže podariť takýto problém rozbiť pomocou kusových kobercov. Musí ísť ale o odlišné a kontrastné farby. Nechcete predsa, aby vaše bývanie pôsobilo monotónnym dojmom. Farbu podlahy preto volíme minimálne o dva odtiene svetlejší alebo tmavší. To už záleží na našom vkuse. Vždy záleží na zvolených odtieňoch. Niekedy vám pomôžu aj zaujímavo zvolené kombinácie materiálov, ako je kov, drevo alebo textil.

Pre milovníkov tradície

Veľmi obľúbená je napríklad dlážkovica, ktorá pôsobí vidieckym a pritom veľmi moderným dojmom. Dokáže veľmi ľahko zútulniť váš dom či byt a vy budete mať pocit, akoby ste sa ocitli blízko prírody. Drevo je proste materiál, ktorý nikdy nevyjde z módy a bude stále IN. Les a vôňu ihličia milujeme snáď všetci bez rozdielu. Navyše práve inštalácia tejto podlahy je veľmi jednoduchá, pretože funguje na systém pera a drážky, takže ju zvládnete zostaviť aj vy sami.

podlaha

Ideme s dobou

Okrem toho je v poslednej dobe naozaj veľkým trendom tiež šedý dekor. Vďaka nemu pôsobia izby veľmi elegantne a moderne. Hodia sa k nemu všetky dekorácie a nábytok v teplých farbách. Za to tmavšie odtiene sa viac priatelia s väčšími miestnosťami a svetlejším nábytkom. Do menšej izby by som zase volila béžovú alebo bielu, ktorá opticky zväčší priestor. Navyše evokujú pocit čistoty.
Alebo môžete byť ďaleko odvážnejší a ísť napríklad do červenej, farby vášne.
Nemali by sme ani zabúdať na vhodnou kombinácii so stenami i stropom, aby bol dojem úplne dokonalý.

Hlavne nič nepreháňajte, nezabudnite, že v jednoduchosti je krása.
Cenné rady nájdete aj na internete alebo v časopisoch o bývaní, takže sa nechte inšpirovať.