Môžete si vybrať lyže, sánky, bežky alebo snowboard, ktorý je veľmi mladistvý. Potrebujete ešte správne viazanie a topanky na snowboard. Veľkosť topánok si vyberáte podľa veľkosti vašej nohy. Musia byť pohodlné, aby vás nikde netreli ani netlačili. Druhá vec, ktorá je dôležitá pri kúpe, je doska, na ktorej budete jazdiť. Vyznávate freeride, freestyle, alpin alebo allmountain? Obuv má totiž rôznu tvrdosť a hodí sa pre určitý štýl jazdy.

vFreeride– dôležitá je vyššia tvrdosť, konštrukčne sú ale podobné tým freestylovým

vFreestyle– tu sú topánky o niečo mäkšie s tlmením na päte (tlmia pri dopadoch, aby sa vám neničili kĺby)

vAllmountain– univerzálny typ obuvi

vAlpine– sú tvrdé v podstate ako lyže

Veľkosť hrá naozaj veľmi dôležitú úlohu napríklad ako u behania. Pohodlie a zdravie vašich nôh je základnou výbavou pre akékoľvek športovanie. Musia vám dokonale sedieť a v žiadnom prípade by ste ich nemali mať nijako na voľno.

Snowboardove topánky si vždy skúšajte s ponožkami nie na holú nohu. Majte tie, ktoré si budete do nich dávať pri jazde na doske. Bývajú totiž hrubšie ako bežné ponožky.

Než vyrazíte prvýkrát na svah, doma si ich obujte a prechádzajte sa v nich aspoň hodinu, aby si stihli takzvane sadnúť. Spoznáte tak, či sú skutočne tie pravé pre vás, prípadne ich môžete vymeniť za iný typ a veľkosť. Neprídete tak o peniaze.
Dnes delíme obuv na dosku na dve časti: vonkajšie a vnútorné. Je to praktické najmä kvôli rýchlejšiemu vysúšaniu a možnosti lepšie dotiahnuť vnútornú časť.

Vonkajšie
Mali by dostatočne kvalitné a odolné voči zničeniu. Rozhodne musia byť nepremokavé. Všímajte si aj šnurovanie, ktoré je buď klasické, cez systém BOA (zachytenie do oceľových laniek) až po DUAL BOA systémy (Lanka sa uťahujú v dvoch zónach – cez členok a predkolenie.)

Vnútorné
Hlavnou funkciou je dokonalé ukotvenie nohy. Existuje mnoho druhov sťahovania, využíva sa napríklad suchý zips, klasické šnurovanie alebo tzv. Hi-tech systémy.

Pri nákupe sa radšej držte osvedčených značiek, ktoré vám ponúknu dostatočnú kvalitu a vy potom budete zažívať pôžitok z jazdy.