Najväčší šok je to pre rodičov, ktorí sú rodičmi prvýkrát. V podstate riešime hlavne tri kusy nábytku: postieľku, vaničku a prebaľovací pult. My sa teraz budeme venovať tomu poslednému z vyššie menovaných.

Možností, ako sa venovať bábätku a zbaviť ho špinavé plienky je hneď niekoľko. Naše mamičky to väčšinou riešili na klasickej posteli a pod dieťatko dávali len plienku. Dnes už si môžeme vyberať z viacerých možností a výrobkov, ktoré sú práve na tento účel.

dítě

Rozhodne záleží na veľkosti bytu alebo kúpeľne. Ak máte väčšiu kúpeľňu, môžete postupovať alternatívne, napríklad nainštalovaním dosky na práčku alebo nad ňu. Potom už vám stačí len podložka a malá osuška. Máte vdžy k dispozícii prúd vody, pod ktorým môžete umyť http://www.am-autochemie.cz/sk/ako-umyt-auto-aby-vyzeralo-stale-ako-nove špinavý zadoček.

Do väčšieho priestoru budú veľmi dobre zapadať prebalovacie pulty, ktorý môžete mať napríklad v detskej izbe. Ideálny priestor je ale tam, kde budeme dieťatko kúpať. Bude tak mať stálu teplotu a my všetko potrebné pri ruke.
Najjednoduchšou verziou je podložka, ktorú si môžete umiestniť kamkoľvek: na stôl, posteľ alebo pohovku. Podložky sú buď nafukovacie alebo molitanové obalené plastovým poťahom, ktorý sa dá veľmi ľahko umývať. Po stranách sú vyvýšené, aby drobček nemohol skĺznuť. Niektoré sa dajú veľmi ľahko zabaliť na cesty.

Pulty potom môžeme rozdeliť na dva základné typy:

· plastové s kovovými nožičkami
· drevené

Ďalej je potom delíme na policové a komodové.
Medzi najlacnejšie patria tie z plastu, drevené komody sú potom oveľa drahšie. Ich investícia sa oplatí hlavne v prípade, že vieme, ako komodu prebudovať, až nám potomok povyrastie. Môžeme z nich napríklad vytvoriť praktický bielizník, pretože tu máte šuplíky, do ktorých sa dajú uložiť napríklad uteráky alebo vreckovky.

kojenec

Plastové pulty sú často na kolieskach, takže sa dajú veľmi často premiestniť po byte. Navyše sa dajú ľahko zložiť a uschovať napríklad za dvere. Nezaberú vám tak príliš miesta. Často k nim býva prídavná vanička s výpusťou.
Ako vidíte je z čoho vyberať a výrobcovia stále prichádzajú s novinkami, ktoré musíte jednoducho mať doma.