Ak sa u vás objavia metličky na nohách, ešte stále máte nádej, že sa kŕčových žíl zbavíte aj bez operačného zákroku. Ide totiž len o akýsi prvý náznak tohto ochorenie, ktorý viete vyliečiť aj vlastnými silami. Tým nechcem povedať, že by ste sa nemali zastaviť na kontrolu na cievnom. To určite urobte ako prvé, pretože predpokladám, že nie ste odborníkom na žily. Diagnostikovanie problému, preto nemusíte urobiť úplne správne. Metličky som mala na nohách i ja, doktorka ich odstránenie neriešila, čo som nechcela ani ja, ale keďže som chcela mať pekné nohy, tak som sa ich chcela jednoznačne zbaviť. Toto je recept, teda niekoľko receptov, ktoré pomohli mne.Žena v červených ponožkách so sobmi má vyložené nohy na stole a pije zo šálky.jpg

Nohy musia byť hore
Ak chcete, aby vám krv v nohách začala prúdiť tak, ako má, snažte sa ich mať čo najčastejšie nad úrovňou srdca. To znamená, že si ich vykladajte na stôl alebo na iné vyvýšené miesto. Ja som si pod nohy podkladala vankúš aj na noc.
Nohy si vyložte hlavne vtedy, keď začnete v nohách pociťovať ťažobu, ak sa objaví opuch, a to aj iba mierny a taktiež vtedy, keď začnete mať pocit, takzvaných, ťažkých nôh.

Snažte sa ich prekrviť
Jedzte a pite veci, ktoré pomáhajú prekrveniu organizmu. Poznáme mnoho druhov potravín, ktoré maj na organizmus takéto účinky. Vo všeobecnosti platí jedno pravidlo, a to, že všetka zelenina i ovocie červenej farby, má priaznivý vplyv na cievny systém. Preto si čo najčastejšie doprajte smoothie z cvikli, jahôd alebo paradajkovú šťavu. Z byliniek vám pomôže napríklad kotvičník zemný. Vyhnúť by ste sa mali žihľavovému čaju, ktorý telu dodáva vápnik. S ním by ste to pri kŕčových žilách nemali preháňať.Červené smoothie v pohári a jahody na stole.jpg

Doprajte im odpočinok
Nohy nesmiete zaťažovať. Najhoršie je dlhé státie, ale taktiež sedenie. Keď musíte sedieť, tak sa skúste aspoň každú pol hodinu postavte a nohy si popreťahujte. Ak musíte naopak stáť, skúste si sadnúť vždy, keď to ide. Inak sa nevyhnete tomu, že sa stav vašich žíl, časom zhorší.