Kráľovstvo vašich malých nezbedníkov bude miesto, kde budú tráviť väčšinu svojho času. Tu sa budú hrať, vodiť si kamarátov a písať si domáce úlohy. Bude to ich útočisko, keď ich bude niečo trápiť a budú sa potrebovať poriadne vyplakať. Ale zároveň v nej budú prežívať tie najkrajšie zážitky a všetky spomienky sa im budú spájať práve s ňou. Ako budú rásť, izba sa bude meniť s nimi, ale tá prvá, tú si zapamätajú do konca svojho života. A preto musí byť podľa ich predstáv. Preto sa ich opýtajte, aké sú ich predstavy. Je to veľmi dôležité.

koník

Poraďte, ale nevnucujte im svoj názor

Detský nábytok je najdôležitejšia časť ich izby, a preto si na jeho výbere dajte poriadne záležať. Myslite pri tom najmä na potreby vášho dieťaťa a nie na to, čo by sa páčilo vám. Vy v tej izbe predsa bývať nebudete, je to práve váš nezbedník, a preto by malo byť všetko podľa neho. Ak máte dvoch chlapcov alebo dve dievčatá, nie je to problém. Väčšinou sa dokážu obaja zhodnúť vo všetkých veciach. Dve malé princezničky určite budú chcieť všetko podľa rozprávok a určite sa nevyhnete ružovej farbe. Problém nastáva, keď máte chlapca a dievča. Čo urobíte? Rozdelíte izbu na polovice? No, nebudeme klamať, možno aj to je dobré riešenie.

pokojíček

Izba je ich obrazom

Aj keď možno máte zo zariaďovania nočnú moru, nebojte sa. Vo finále zistíte, že je to veľká zábava. Kupovať detský nábytok je ako kupovanie vecí pre veľké bábiky. Len si predstavte písací stôl, stoličku, malú skriňu a posteľ. Teraz sa môžete vyblázniť aj s tapetami s rôznymi motívmi. Chcete tematickú rozprávku? Alebo obraz prírody a zvieratiek? Môžete mať čokoľvek. Vo finále zistíte, že aj vy by ste sa radšej presťahovali do izby vášho potomka. Naozaj, nepreháňame. Ony si predsa v živote užijú oveľa viac srandy a zábavy. A sami uvidíte, že vás zariaďovanie izby s vaším pokladom oveľa viac zblíži.