Pravdepodobne nie je nutné širšie vysvetľovať, že bez dosiahnutia pevnej erekcie nemôže prebehnúť kvalitný sexuálny výkon. A nie sú ojedinelé prípady mužov, ktorých tento problém z času na čas zaskočí, niektorých dokonca čoraz pravidelnejšie.
Príčin môže byť hneď niekoľko a možno sú úplne bežné ako napr. stres, psychické vyčerpanie, únava z práce, nedostatok spánku,… no predovšetkým ak sa problém s erekciou dostavuje častejšie, je potrebné zistiť príčiny a následne sa snažiť tieto negatívne vplyvy odstrániť. Ak si v tomto smere neviete rady, hanbou určite nie je navštíviť lekára. Príčiny totiž nemusia byť len psychického charakteru, ale tiež organického (napr. problémy s cievami či prekrvovaním).

  • Doporučenou nápravou môže byť zavedenie zdravšieho životného štýlu na čele s pravidelnejším pohybom na čerstvom vzduchu a cvičením, zmenou jedálnička a pribratia potravín bohatých na minerály,… vlastne poznáme x podobných rád a postupov, ktoré môžu byť efektívne.
  • Známym a prakticky rýchlym variantom je takisto siahnuť po tabletách na erekciu, najznámejšou je „modrá pilulka“ Viagra, avšak dostupné sú aj jej lacnejšie generiká bez predpisu Sildaforce 150mg LacneGenerika.

Rozoberme si najmä prvý bod o niečo konkrétnejšie a pozrime sa, ako sa dá problém s nekvalitnou erekciou vyriešiť prirodzene, a to predovšetkým zameraním sa na zdravšiu životosprávu.
Celková fyzická ako aj psychická kondícia s erekciou a jej kvalitou súvisí. Pri slabej erekcii je častokrát príčinou stresové vypätie, strata sebadôvery,… ale takisto faktory civilizačných ochorení ako vysoký krvný tlak, vysoký cholesterol, nadváha, apod. Preto by malo byť základom začať so zdravšou životosprávou, v neposlednom rade tiež z hľadiska nášho zdravia.

Nohy v posteli.jpg

  • Zabijakom erekcie býva tiež sedavý životný štýl, pričom nielen šport, ale tiež len pravidelnejšie prechádzky dokážu pomôcť.
  • Potrebujeme zvýšiť výkonnosť, čo môžeme docieliť pravidelnejšou konzumáciou ovocia a zeleniny, tiež potravín bohatých na minerály a zdravším stravovaním.
  • Základom je obmedziť stres a snažiť sa minimalizovať príliš časté, respektíve pravidelné stresové vypätie.
  • Základom zdravej erekcie je takisto pravidelný spánok a dodržiavanie pitného režimu.