Ak ma vie niečo naozaj totálne rozhodiť, tak je to keď mám niekomu kúpiť darček. Nejde o to, že by som ľudí nerada obdarovávala. Skôr o to, že ma to jednoducho znervózňuje. Každý je z kupovania darčekov na narodeniny a na Vianoce úplne celý preč. Iba ja mám z toho obavy. Vianoce sú pre mňa úplné peklo, práve kvôli tomu, že nemám ani poňatia, komu mám čo dať. Väčšinou si vždy hovorím len to, že musím kúpiť vec, ktorá je čo najdrahšia. Pretože to väčšinou funguje. Keď kúpim niečo drahé, väčšinou to logicky znamená aj to, že sa to bude niekomu páčiť.

jeans taška

Bohužiaľ sme si tento rok s kamarátkou dali finančný limit. Asi práve preto, aby sme sa vyhli takýmto problémom. Očividne nechcela, aby som jej kupovala drahé darčeky. Ani sa jej nečudujem, no terza mi to poriadne zavarila. Čo jej mám asi tak dať? Ako mám vedieť, čo by ju potešilo? Veď sama neviem, čo by asi potešilo mňa, tak ako mám potešiť druhú osobu.

Nezostávalo mi nič iné, len začať poriadne rozmýšľať. Čo by som jej mohla dať? Niečo také, čo asi nemá. Niečo také, čo by dokonale vystihovalo jej podstatu. Muselo to byť niečo, čo by priam kričalo, ako veľmi ju poznám a ako veľmi jej chcem urobiť radosť. No nech som sa snažila, ako som chcela, nevedela som na nič prísť.

žába

Ale potom, čuduj sa svete, to prišlo ako blesk z jasného neba. Ona predsa miluje kabelky. Nemôžem jej síce kúpiť nejakú drahú, pretože sme sa tak dohodli, ale môžem jej darovať niečo, čo bude obsahovať jej obľúbený citát alebo herca, ktorého miluje. Jasné, potlač tašiek vyrieši všetky moje starosti. Jediné, čo som musela vyriešiť bolo, čo vlastne na tú jej originálnu kabelku dám. No už som sa nemohla dočkať toho, ako sa zatvári, keď to uvidí. Možno si také niečo zaobstarám aj ja. A prečo nie, aj tak je na svete dosť veľa neoriginálnych doplnkov, tak prečo nemať jeden, ktorý bude skutočne niečo viac?