Ak si ešte spomínate na časy, keď ste vašu firmu zakladali, určite viete, že nešlo o príliš jednoduchú činnosť, pretože založenie firmy je veľkým krokom a hlavne náročným administratívnym krokom v živote každého zakladateľa firmy. Likvidácia firiem tiež nie je považovaná za príjemnú a jednoduchú činnosť, a to taktiež z dôvodu vysokej administratívnej náročnosti. Ak sa vás však likvidacia firmy týka, nemusíte sa báť, existujú spôsoby ako si likvidáciu firmy uľahčiť.

kalkulačka

Likvidácia firmy v skratke

Idete rušiť vašu firmu, alebo jednoducho vás situácia donútila ukončiť vašu činnosť, avšak neviete, ako na to, či čo takéto zrušenie firmy obnáša? Skúsime to jednoducho a v skratke. Ak už z akéhokoľvek dôvodu ide rušiť vašu firmu, je potrebné, ju vymazať z obchodného registra, až vtedy bude vaša firemná činnosť ukončená. Predtým, ako dôjde k samotnému výmazu z obchodného registra, bude potrebné firmu zlikvidovať, a to buď zrušenie firmy s likvidáciou, alebo bez likvidácie. Ak idete rušiť firmu s likvidáciou, ide o proces pri ktorom sa vyrovnajú všetky vaše záväzky voči tretím osobám a následne bude firma vymazaná z obchodného registra.

počítač

Zvládnem likvidáciu sám?

Likvidácia firiem je náročnou, administratívnou činnosťou, pri ktorej nemôže dôjsť k žiadnej chybe, a teda je veľmi dôležité aby osoba, ktorá sa likvidácii venuje mala nato dostatok času a priestoru. Ak ste si však neni istý či viete, čo všetko likvidácia obnáša a o aký proces ide, odporúčame vám radšej sa obrátiť na odborníkov, ktorý zabezpečia celú likvidáciu firmy za vás. Výhodou, ak sa rozhodnete pre túto možnosť, je to, že pôjde o odborníkov, ktorý sa likvidáciám venujú, teda vedia v akom postupe, v akom čase podávať rôzne žiadosti, takisto sú informovaní o všetkých legislatívnych zmenách a podobne. Samozrejme, je veľmi dôležité, aby ste si zaplatili firmu, ktorá je kvalitná, má skúsenosti a má za sebou dostatočné množstvo spokojných zákazníkov. V prípade, že hľadáte firmu, ktorej likvidácia firiem je jednou z činností, ktoré vykonávajú, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.easystart.sk/likvidacia/kde nájdete všetky potrebné informácie k likvidácii firiem, či spoločností.