Ľudia nie sú stroje. Občas robíme chyby všetci bez rozdielu. Sme nepozorní, roztržití, nervózny a vrháme sa do života niekedy aj dosť bezhlavo a surovo. Výsledkom sú najrôznejšie karamboly, ktoré nám môžu spôsobiť na dlho vrásky na čele.

Preto by sme nemali zabúdať na poistenie auta, ktoré používame denne. Je to pre nás už taká samozrejmosť, ako si ráno vyčistiť zuby alebo si dať rannú kávu. Aj tak by sme sa mali mať na našich cestách na pozore a byť neustále v hore. Bohužiaľ nehody sú na dennom poriadku. Stále niekam ponáhľame a niekedy vnímame snáď len na pol plynu. Mali by sme myslieť na seba ale aj na ostatných účastníkov premávky. Chceme sa predsa večer vrátiť bez úhony k našim rodinám.
Občas nás môžu niektoré situácie pobaviť, ale nemali by sme ich brať ako príklad na nasledovanie.

V dnešnej dobe, keď používame moderné chytré technológie, nie je problém nahlásiť napríklad poistnú udalosť pomocou mobilného telefónu. Poisťovňa problém zaznamená a hneď začne pracovať na jeho vyriešení. Je to tak oveľa rýchlejšie než samotná papierová forma. Pošta je predsa len o veľa pomalší. A práve najčastejšie chytrý telefón môžeme použiť u autohavárie. Len pri odosielaní fotiek buďte na pozore, aby ste neodoslali niečo nevhodné, čo by potom poisťovňa použila k dokumentácii udalosti. Mohlo by to potom aj svedčiť vo váš neprospech.
Niekedy sa stávajú aj veľmi kuriózne nehody. Napríklad jeden muž pri cúvaní na letisku trafil aj vrtuľu lietadla, ktorá sa ešte otáčala. Vznikla tak značná škoda na vozidle i lietadle. Dotyčný našťastie neutrpel ani šrám.


A na záver niečo pre odľahčenie témy:

Vtipné hlášky z dokumentácie udalostí

§ Moje auto dostalo od druhého sladký bozk, no skôr francúzsky.
§ Pri jazde na šliapacom aute narazil do pieskoviska a zranil si hrudník o volant.
§ Z lesa vybehlo stádo kancov. Bol som rád, že som sa stretol len s jedným z nich.
§ Myslím, že vina bola na oboch stranách. Ja som síce nemusel po dáme toľko hľadieť, ale ona zase nemusela toľko blikať.

Najskôr to bolo také šeptanie, ktoré sme so spolujazdkyňou vnímali celkom pozitívne, ale potom mi na voz spadli krúpy ako holubie vajcia.