Ekonomicky  vyvinutý štát, ktorého základom cestovného ruchu je ekonomika, má najlepšie a pohodlné hotely medzinárodnej triedy a dokonalý poriadku v krajine. Barbados priťahuje zahraničných turistovi z Kanady, Veľkej Británie, USA, Nemecka.

moře
 
Informácie o Barbadose
 
·         Od júna do októbra trvá obdobie dažďov a počas tohto obdobia sú možné aj časté tropické cyklóny. Priemerná teplota je +23 … + 26 ° С.
·         Na ostrove je veľa jaskýň, ktoré stoja za návštevu. 
·         Južné a západné pobrežie ostrova tvoria piesočné pláže, zvyšok pobrežia je ťažko prístupný, pretože má koralové útesy.
·         Vegetačný svet Barbadosu nie je veľmi rozmanitý: mahagón a kokosové palmy, panenský les a husté húštiny na ostrove chýbajú. 

·         Kuchyňa Barbadosu je tiež špeciálna, každý návštevník ocení vynikajúce pokrmy pripravené miestnymi šéfkuchármi. Jedlá krajiny sa líšia nielen v jedinečnej chuti, ale aj v unikátnom dizajne. Hlavné jedlá sú jedlá z morských plodov. Mnohé jedlá zahŕňajú aj kukuričnú múku, kokosový orech – tie produkty, ktoré na ostrove rastú a samozrejme sa pripravujú mnohé jedlá aj na banánových listoch. Niektoré jedlá varené v Barbadose sú jedinečné, pretože sú pripravené z rýb a mäkkýšov, ktoré žijú iba v pobrežných vodách ostrova. Jednou z týchto pochúťok sa považujú jedlá z mäkkýšov: polievky, koktaily. 

rum

Stojí za to vyskúšať studené pokrmy národnej kuchyne Barbados: Buljol – studený šalát pozostávajúci z tresky, sladkej papriky, paradajky, petržlenovej a cibuľovej vňate. Rôzne dezerty a ovocné nápoje nenechajú nikoho ľahostajným, ale pre fanúšikov silných nápojov by ste si nemali nechať ujsť príležitosť vyskúšať si miestny rum. Turistom sú ponúkané tiež zájazdy s ochutnávkou rumu.

·         Rovnako ako v akejkoľvek turistickej krajine nájdete aj tu veľa zaujímavej zábavy, navštívite miestne atrakcie a vďaka rozvinutej autobusovej sieti sa môžete ľahko dostať do ktorejkoľvek časti ostrova. Najobľúbenejšie atrakcie dnešného ostrova sú pozostatky britských koloniálnych stavieb, kostoly XVII. Storočia, katedrála (1655-1789).
 
Komfortné hotely, pláže, reštaurácie na európskej úrovni, ponuky jedinečnej národnej kuchyne – to všetko umožní, aby bol Váš pobyt na prekrásnom ostrove nezabudnuteľný.