1. Súkromná rezervácia Sabi Sabi
Safari v Južnej Afrike je jedným z najväčších zážitkov,  ktoré si možno predstaviť a vzrušenie z videnia týchto divokých tvorov vo svojom prirodzenom prostredí je skutočne ohromujúce. Jedným zo skvelých miest, kde môžete vyraziť na safari, je Sabi Sabi Private Game Reserve. Ide o rezerváciu, ktorá sa nachádza v Sabi Sands v národnom parku Kruger. K dispozícii sú štyri lóže, z ktorých si môžete vybrať , no bez ohľadu na to, ktorú si vyberiete, uvidíte exotické stvorenia  prechádzať sa okolo vašej chaty. Neuveriteľné jedlá a úžasné africké nočné oblohy vás budú fascinovať natoľko, že pravdepodobne začnete plánovať ďalší safari výlet predtým, než vaše lietadlo vzlietne.

afrika

2. Mestečko Stellenbosch
Určite odporúčame preskúmať mesto Stellenbosch, druhé najstaršie mesto v Južnej Afrike, ktoré vám prinesie úžasný úvod do tohto fascinujúceho regiónu. Preskúmajte históriu v Schreuderhuisu, prechádzajte po uliciach lemovaných stromami za zaujímavými miestami, vyskúšajte božské víno v štúdiu Brampton Wine a navštívte najlepšiu  kaviareň a zmrzlináreň v Južnej Afrike – Schoon de Companje. Naplánujte si obed v reštaurácii Oude Werf, a popoludní sa vydajte na ďalšie ochutnávky vín na koňoch, bicykli alebo na segwayi.

tanzánie

3. Súkromná prírodná rezervácia Grootbos
Grootbos Private Nature Reserve je päťhviezdičkový ekologický rezort, len dve hodiny od Kapského mesta s výhľadom na krásny záliv Walker. Názov Grootbos znamená veľký les a teda miesto oplýva starobylými lesmi Milkwood, kde môžete prejsť množstvom nádherných prechádzok. Ak túžite po menšom dobrodružstve, vydajte sa na plavbu po Walker Bay alebo sa vydajte na ostrov Dyer v Gansbaai – toto miesto má najvyššiu koncentráciu veľkých bielych žralokov na svete. Nachádza sa tam tiež množstvo tuleňov, delfínov, tučniakov a v určitých sezónach možno pozorovať aj veľryby.