Kedy plánujete rozosielať pozvánky na svadbu? Možno vás teraz trošku vystresujem, no ak sa má svadba konať o mesiac, tak ste ten správny dátum, už možno i premeškali. Hovorím z vlastnej skúsenosti, pretože približne v takejto dobe, sme pozvánky rozosielali i my a verte, že to nebolo najlepšie riešenie.Žena v svadobných šatách kráča bosá po betóne.jpg
 
Viete čo sa stane, ak svojich hostí pozvete „IBA“ mesiac pred dňom vašej svadby? Polovica nebude môcť prísť, pretože ste im to nedali vedieť v dostatočnom predstihu. Na druhej strane, by ste nemali pozvánky určite rozosielať ani pol roka pred dňom D, pretože v tomto prípade, na vašu svadbu väčšina hostí zabudne. Kedy je teda ten správny čas? Viete ako to je. Po vojne je každý generál. Ak sa nachádzate ešte v momente, kedy to má všetko len vypuknúť, nechajte si poradiť od skúseného generála.
 
Ideálna doba, by vraj mala byť dva mesiace. To hovoríme o normálnych tlačených pozvánkach, ktoré pošlete svadobčanom poštou. Šesťdesiat dní, by mala byť doba, kedy si vedia všetci všetko zariadiť. Hovorím to preto, lebo som sa na to dodatočne pýtala tých , čo na svadbu nakoniec neprišli a niečo som si aj prečítala.
Druhá dobrá vec je, ak svojich hostí, na blížiaci sa termín vašej svadby, upozorníte aj emailom, ideálne i dvoma. Jeden pošlite v asi dvojtýždňovom predstihu a druhý nejaké tri či dva dni pred svadbou. Niekomu sa to môže zdať prehnané, no uvidíte, že naozaj nie je.Muž sedí pri stole má pred sebou papier obálku a v ruke drží pero.jpg
 
A vlastne ešte jedna vec, ktorí síce nesúvisí priamo s dátumom odosielania pozvánok, no podľa mňa je dosť podstatná. S ľuďmi, ktorých na svadbe naozaj chcete mať, teda napríklad vaša najlepšia kamarátka, s ktorou sa však nestretávate každý deň alebo sesternica, ktorá žije na opačnom konci republiky, sa dohodnite aj osobne. Pozvanie nevyriešte len pozvánkou v schránke. Po prvé je to dosť neosobné a navyše nemáte istotu, že dotyční ľudia naozaj prídu.