Kedy plánujete rozosielať pozvánky na svadbu? Možno vás teraz trošku vystresujem, no ak sa má svadba konať o mesiac, tak ste ten správny dátum, už možno i premeškali. Hovorím z vlastnej skúsenosti, pretože približne v takejto dobe, sme pozvánky rozosielali i my a verte, že to nebolo najlepšie riešenie.Žena v svadobných šatách kráča bosá po betóne.jpg

Viete čo sa stane, ak svojich hostí pozvete „IBA“ mesiac pred dňom vašej svadby? Polovica nebude môcť prísť, pretože ste im to nedali vedieť v dostatočnom predstihu. Na druhej strane, by ste nemali pozvánky určite rozosielať ani pol roka pred dňom D, pretože v tomto prípade, na vašu svadbu väčšina hostí zabudne. Kedy je teda ten správny čas? Viete ako to je. Po vojne je každý generál. Ak sa nachádzate ešte v momente, kedy to má všetko len vypuknúť, nechajte si poradiť od skúseného generála.

Ideálna doba, by vraj mala byť dva mesiace. To hovoríme o normálnych tlačených pozvánkach, ktoré pošlete svadobčanom poštou. Šesťdesiat dní, by mala byť doba, kedy si vedia všetci všetko zariadiť. Hovorím to preto, lebo som sa na to dodatočne pýtala tých, čo na svadbu nakoniec neprišli a niečo som si aj prečítala.
Druhá dobrá vec je, ak svojich hostí, na blížiaci sa termín vašej svadby, upozorníte aj emailom, ideálne i dvoma. Jeden pošlite v asi dvojtýždňovom predstihu a druhý nejaké tri či dva dni pred svadbou. Niekomu sa to môže zdať prehnané, no uvidíte, že naozaj nie je.Muž sedí pri stole má pred sebou papier obálku a v ruke drží pero.jpg

A vlastne ešte jedna vec, ktorí síce nesúvisí priamo s dátumom odosielania pozvánok, no podľa mňa je dosť podstatná. S ľuďmi, ktorých na svadbe naozaj chcete mať, teda napríklad vaša najlepšia kamarátka, s ktorou sa však nestretávate každý deň alebo sesternica, ktorá žije na opačnom konci republiky, sa dohodnite aj osobne. Pozvanie nevyriešte len pozvánkou v schránke. Po prvé je to dosť neosobné a navyše nemáte istotu, že dotyční ľudia naozaj prídu.