Triceps je základ
Silný tricepsový sval je základ na silný tlak na lavičke. Pokiaľ dôkladne netrénujete tento sval nemôžete sa diviť že sa vám nezlepšuje aj tlak na lavičke. Najlepšie cviky na precvičenie tricepsu sú kliky na bradlách no zároveň patria k najťažším. Pokiaľ nezvládnete spraviť jednu sériu klikov na bradlách a chceli by ste vedieť ako na to, začnite robiť kliky na dvoch lavičkách. Umiestnite si dve lavičky oproti sebe na jednu umiestnite ruky a na druhu nohy. Kliky vykonávajte aby ruky siahali do hĺbky tak aby boli v uhle cca 180 stupňov.

posilování

Spravte si 4 série minimálne po 10 opakovaniach a po týždňoch dôkladného precvičovania by ste mali začať dávať aj riadne kliky na bradlách, ktoré sa vám odvďačia na silnejšom tlaku na lavičke. Ďalším veľmi dobrým cvikom sú základne kliky na zemi. Pokiaľ už máte kliky nejakú dobu nacvičené skúste variácie ako „diamond“ kliky s rukami pri sebe ktoré vášmu tricepsu poskytnú ešte väčšiu intenzitu tým pádom triceps viacej napumpujete a zosilníte. Pri klikoch na bradlách a na zemi zároveň zapájate aj prsné svaly čo je len pozitívne pre lepší tlak na lavičke.

činky
 
Strečing ramien a prsných svalov
Pred každým cvičením bench pressu nezabúdajte dôkladne rozcvičiť ramená prsné svaly a následne celé telo. Na rozcvičenie použite odporové gumy s ktorými rozcvičíte ramená a prsné svaly. Na rozcvičenie môžete tiež vyskúšať aj kliky s odporovými gumami ktoré rozcvičia celú vrchnú časť tela. Dobrým strečingom tak pripravíte vaše telo na záťaž a predídete tým zranenia ktoré môžu nastať pri tlaku na lavičke. Pri bench presse majte spojené lopatky, ramená nezdvíhajte aby ste predišli zraneniu kĺbov v ramene ktoré môže spôsobiť aj niekoľko týždňovú absenciu v cvičení. Strečovať nezabudnite aj po tréningu. Znova precvičte celé telo, hlavne ramená prsia a chrbát.